05
Апр 22

Dear Sirs,

We are glad to inform you that on March 29th 2022 we have elected new President and members of the Executive Board of the Diplomatic Club – Skopje.

 

  1. President Ognen Maleski              (ognenmaleski@yahoo.com)
  2. Vice-President Blagoj Zašov         (zasovblagoj@yahoo.fr)
  3. Vice-President Joško Stanković  (josko.stankovikj@yahoo.com)
  4. Secretary Viktor Gaber                  (viktor_gaber@yahoo.co.uk)
  5. Member Lina Ognenova                (lina_ognenova@yahoo.co.uk)
  6. Member Nikola Todorčevski        (todbina@hotmail.com)
  7. Member Dančo Markovski           (markovskidancho@gmail.com)
  8. Member Zoran Todorov                (zoran.todorov@mfa.gov.mk)
  9. Member Perun Jorgakievski        (perun.jorgakievski@mfa.gov.mk)

Also, on the same day the Editorial staff of our magazine “Diplomatski letopis” was set up:

  1. Dimitar Belčev (Editor-in-chief, dimitarb@yahoo.com)
  2. Sanja Zografska (Deputy Editor-in-chief, sanja.zografska@mfa.gov.mk)
  3. Viktor Gaber (Member, viktor_gaber@yahoo.co.uk)
  4. Salim Kerimi (Member, salimkerimi@yahoo.com)
  5. Petre Mitev (Member, petremitev@gmail.com)
  6. Dragan Janjatov (In the advisory capacity, djanjatov@gmail.com).

Sincerely Yours
Ambassador Viktor Gaber
For the Diplomatic Club – Skopje

 

Проекти на ДК

Дебата „Преспанскиот договор, меѓународната позиција на РМ и...“

На 20 септември 2018 година, во Министерството за надворешни работи на Република Македонија се одржа Дипломатско-академска...

Идни активности на дипломатскиот клуб-скопје

19 јуни 2018 средба со Бејли
28 јуни 2018 средба со Нато во РМ
12 септември 2018 средба со Колбер